łść

Rolety materiałowe » Besta


Rolety KOMFORT posiadają boczne prowadnice i kasetę wraz z mechanizmem samohamującym. Kaseta maskuje wałek oraz zabezpiecza przed kurzem i zniszczeniem materiału. Prowadnice zapobiegają bujaniu się materiału oraz przedostawaniu się światła do pomieszczenia. Dzięki zastosowanym mechanizmom samohamującym roletę można bezproblemowo ustawić w dowolnej pozycji.

Tkaniny produkowane są z włókien najwyższej jakości, posiadają atest higieniczny. W tego typu rolecie materiał jest idealnie dopasowany do skrzydła okiennego, jej montaż jest szybki i łatwy (instrukcja poniżej). Prowadnice naklejane są za pomocą klejącej taśmy dwustronnej.


W standardzie roletka materiałowa KOMFORT zawiera: - kasetkę aluminiową z materiałem
- napęd łańcuszkowy samohamujący
- prowadnicę aluminiową

Wszystkie wymienione elementy oprócz prowadnicy PVC są dostępne w dwóch kolorach białym i brązowym, jeżeli klient nie poda koloru to zamówienie będzie realizowane w kolorze białym.

Montaż rolety KOMFORT

1. Roletę należy montować ze zwiniętym materiałem.
2. Oczyścić listwy przyszybowe oraz miejsce montowania kasety środkiem zawierającym alkohol (aceton, benzynę ekstrakcyjną)
3. Przykleić prowadnice boczne do listew przyszybowych nie wchodząc na ramy okna.
4. Przykleić kasetkę, wkręcić wkręty.
5. Założyć blokady na łańcuszku sterującym ograniczające nadmierne zwinięcie tkaniny w kasetę jak i rozwinięcie, co może spowodować odklejenie się tkaniny.

Pomiar rolety KOMFORT

1. Szerokość szyby wraz z obiema listwami przyszybowymi (zwykle jest to szyba + od 3 do 5cm), tej szerokości będzie kasetka.
2. Wysokość szyby wraz z obiema całymi listwami przyszybowymi - zwykle jest to szyba + od 3 do 5 cm, tej wysokości będzie roleta.
3. Szerokość szyby - widocznej części, bez uszczelek - tej szerokości będzie materiał.

Rolety materiałowe » Wolnowiszące


Roleta wolnowisząca należy do najbardziej popularnych i znanych rozwiązań przesłony okna. Przykręcane do ściany, sufitu lub we wnęce okiennej rolety wolnowiszące stanowią doskonałą ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem

W naszej ofercie znajdziecie Państwo dwa rodzaje rolet wolnowiszących: Maxi oraz Mini.


Rolety wolnowiszące Maxi charakteryzują się większymi rozmiarami mechanizmu sterującego. Zazwyczaj są przykręcane do ściany lub sufitu nad oknem.


Rolety wolnowiszące Mini z systemem żyłkowym pozwalają na zamontowanie ich w sposób bezinwazyjny na skrzydle okiennym. System żyłek utrzymuje materiał rolety w stałym położeniu. Również mechanizm sterujący roletką Mini jest mniejszy niż w przypadku rolety Maxi.


Możliwości montażu roletek materiałowych wolnowiszących

1. Roletka wolnowisząca maxi montowana do sufitu
2. Roletka wolnowisząca maxi montowana do ściany
3. Roletka wolnowisząca maxi montowana do wnęki okiennej.
4. Roletka wolnowisząca mini z prowadzeniem żyłkowym lub bez prowadzenia montowana do skrzydła okiennego.

W standardzie roletka materiałowa wolnowisząca zawiera:
- rolkę z materiałem
- napęd sterujący łańcuszkowy samohamujący

Mechanizm sterujący dla rolet wolnowiszących Mini jest dostępny w kolorze białym i brązowym.

Mechanizm sterujący dla rolet wolnowiszących Maxi jest dostępny tylko w kolorze białym.

Rolety dachowe


Opis produktu

Rolety do okien dachowych oferujemy w systemie rolet w kasecie, z prowadnicami bocznymi. System rolet dachowych w kasecie wykonany jest z profili aluminiowych. Dzięki takiej zabudowie i prowadnicom, szczelnie zakrywa okno. Dzięki sprężynie która naciąga materiał, roleta posiada płynną regulację jej zatrzymania w każdej dowolnej pozycji, a materiał idealnie się prowadzi. Piękny kształt idealnie pasujący do okna dachowego, łatwość w obsłudze i szczelne zakrycie charakteryzują nasze rolety do okien dachowych. Istnieje możliwość doboru koloru kasety pod kolor okna tak więc roleta ta spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Sposób montażu
 • poprzez przykręcenie do listwy przyszybowej

Dostępny osprzęt:
 • biały, brąz, srebrny – anoda

Dostępne okleiny drewnopodobne:
 • jasna sosna, ciemna sosna,


Rolety Mini Slim


Opis produktu

To jeden z najpopularniejszych systemów osłonowych. Jest on najtańszym systemem rolety materiałowej, zawieszanej na skrzydło okienne. Ten niski koszt nie wyklucza jednak wielu korzyści. Jest to roleta bardzo łatwa w montażu i demontażu. W systemie zostały zastosowane magnesy, które podtrzymują materiał przy oknie podczas uchylania. Jej prosta i lekka konstrukcja sprawia, że pasuje do każdego okna, pięknie go osłaniając, a jednocześnie nie zabierając światła szyby.

Roleta wyposażona jest w mechanizm firmy Besta, jest to bardzo niezawodny mechanizm sprawdzony przez wielu klientów. Jest to mechanizm samohamujący pozwalający na zatrzymanie rolety w dowolnym miejscu.

Sposób montażu
 • nieinwazyjny - zawieszana na wieszakach na skrzydle okiennym
 • inwazyjny - przykręcana do listwy przyszybowej

Dostępny osprzęt:
 • biały


Rolety Mini Vegas


Opis produktu

W przeciwieństwie do znanych rozwiązań konkurencyjnych, żyłki rolety prowadzone są pod tkaniną, a nie obok niej. Dzięki temu, nie zahaczysz o nie ręką przy otwieraniu okna, sama roleta zaś nie zaczepia o klamkę okna. Dzięki lekkiej konstrukcji doskonale prezentuje się na każdym oknie. Roleta ta przeznaczona jest zarówno do montażu na skrzydle okiennym lub jego wnęce. Specjalne wieszaki mocujące pozwalają na bezinwazyjny montaż rolety Vegas Mini na oknie. Specjalne mocowanie dolne żyłek rolety pozwala na regulację ich naprężenia.

Roleta zawiera mechanizm VEGAS, niezawodny napęd mocowany po zewnętrznej stronie płytki bocznej umożliwiający łatwy montaż/demontaż oraz ewentualną kontrolę techniczną rolety. Roleta VEGAS Mini wyposażona została także w mechanizm samohamujący, pozwalający na zatrzymanie tkaniny w dowolnej wysokości przesłanianej powierzchni, bez konieczności zaczepiania łańcuszka rolety o jakiekolwiek mocowanie.

Sposób montażu
 • nieinwazyjny - zawieszana na wieszakach na skrzyle okiennym
 • inwazyjny - przykręcana do listwy przyszybowej

Dostępny osprzęt:
 • biały, brązowy, złoty dąb, orzech, mahoń


Rolety Typowe


Opis produktu

Są to rolety o wymiarach standardowych, dostępnych "od ręki". Rolety te można zawieszać w sposób nieinwazyjny, bądź też przewiercić do okna lub ściany. To wspaniały produkt dla tych, którzy potrzebują osłonić swoje okna od zaraz i nie mają czasu czekać na wykonanie rolet na zamówienie. Korzystna cena i możliwość natychmiastowego odbioru, sprawiają, że cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem. Do rolet tych można także dokupić system prowadnic żyłkowych.

Prowadzimy także sprzedaż hurtową całych gotowych stojaków z kompletem rolet dla sklepów, hurtowni, salonów z artykułami wyposażenia wnętrz itp. Zamawiając taki stojak klient może indywidualnie ustalić wymiary oraz kolory.

Sposób montażu
 • nieinwazyjny - poprzez zawieszenia na skrzydło okienne za pomocą haków
 • inwazyjny - poprzez przykręcenie do listwy przyszybowej, co zapewnia zachowanie gwarancji na okna

Dostępny osprzęt:
 • białyVegas Classic PCV


Opis produktu

Kaseta wykonana jest z wysokiej jakości tworzywa PCV, odpornego na działanie promieni słonecznych (nie żółknie). Zastosowana konstrukcja jest lekka i sztywna, a przede wszystkim tania - stanowi ciekawą alternatywę dla wersji aluminiowej systemu, zwłaszcza dla klientów z mniej zasobnym portfelem. Roleta z napędem koralikowym/łańcuszkowym, przykręcana do listwy przyszybowej na wkręty, nie uszkadza ramy okiennej; korpus rolety wykonany jest z PCV; prowadnice PCV płaskie, klejone za pomocą taśmy piankowej do listew przyszybowych, zachodzące w światło szyby.

Roleta zawiera mechanizm VEGAS, niezawodny napęd mocowany po zewnętrznej stronie płytki bocznej umożliwiający łatwy montaż/demontaż oraz ewentualną kontrolę techniczną rolety. Roleta VEGAS Classic wyposażona została także w mechanizm samohamujący, pozwalający na zatrzymanie tkaniny w dowolnej wysokości przesłanianej powierzchni, bez konieczności zaczepiania łańcuszka rolety o jakiekolwiek mocowanie.

Sposób montażu
 • przykręcanna do listwy przyszybowej

Dostępny osprzęt:
 • biały, brąz
 • okleiny drewnopodobne: mahoń, złoty dąb, dąb rustykalny, orzech oraz sosna


Vegas Classic ALU


Opis produktu

To system, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Roleta jest zabudowana w eleganckiej, aluminiowej kasecie o pięknych opływowych kształtach, która jest bardzo łatwa w utrzymaniu czystości. Płaskie prowadnice utrzymują materiał przy szybie, dzięki czemu roleta w każdej pozycji okna zapewnia doskonałe doleganie i zakrycie. Samohamujący mechanizm zapewnia możliwość zatrzymania rolety w każdej dowolnej pozycji, bez konieczności ręcznego blokowania koralika.

Roleta z napędem koralikowym/łańcuszkowym, przykręcana do listwy przyszybowej na wkręty, nie uszkadza ramy okiennej; korpus rolety wykonany jest z aluminium; prowadnice aluminiowe płaskie, klejone za pomocą taśmy piankowej do listew przyszybowych, zachodzące w światło szyby.

Roleta zawiera mechanizm VEGAS, niezawodny napęd mocowany po zewnętrznej stronie płytki bocznej umożliwiający łatwy montaż/demontaż oraz ewentualną kontrolę techniczną rolety. Roleta VEGAS Classic wyposażona została także w mechanizm samohamujący, pozwalający na zatrzymanie tkaniny w dowolnej wysokości przesłanianej powierzchni, bez konieczności zaczepiania łańcuszka rolety o jakiekolwiek mocowanie.

Sposób montażu
 • przykręcanna do listwy przyszybowej

Dostępny osprzęt:
 • biały, brąz
 • okleiny drewnopodobne: mahoń, złoty dąb, dąb rustykalny, orzech oraz sosna
Vegas Profil


Opis produktu

Vegas Profil to wyjątkowo szybka i łatwa w montażu roleta przyklejana, przypominająca linią swego kształtu roletę Classic, cechująca się zwiększoną pojemnością kasety, wyposażona w przestrzenne prowadnice, nie zabierające światła szyby. Jej niezwykle pojemna kaseta wykonana z aluminium pozwoli zamontować roletę Vegas Profil nawet na oknach powyżej 3 metrów wysokości i 2 metrów szerokości. Największą jej zaletą jest możliwość jej samodzielnego zdjęcia z okna i ponownego założenia, bez konieczności odklejania taśmy mocującej. Roleta Vegas Profil to system całkowicie przyklejany na taśmę dwustronną. Kaseta jest przyklejana do profilu okna, a prowadnice do listew przyszybowych. Nowatorska, adaptacyjna listwa zatrzaskowa łącząca profil rolety ze skrzydłem okiennym pozwala zdjąć roletę z okna bez konieczności odklejania lub rozcinania taśmy dwustronnie klejącej. Kaseta systemu Vegas Profil posiada na całej długości blokadę belki dolnej, dzięki której nie ma możliwości wkręcenia belki obciążającej do środka kasety.

Roleta zawiera mechanizm VEGAS, niezawodny napęd mocowany po zewnętrznej stronie płytki bocznej umożliwiający łatwy montaż/demontaż oraz ewentualną kontrolę techniczną rolety. Roleta VEGAS Profil wyposażona została także w mechanizm samohamujący, pozwalający na zatrzymanie tkaniny w dowolnej wysokości przesłanianej powierzchni, bez konieczności zaczepiania łańcuszka rolety o jakiekolwiek mocowanie.

Sposób montażu
 • przyklejana

Dostępny osprzęt:
 • biały, brąz
 • okleiny drewnopodobne: mahoń, złoty dąb, dąb rustykalny, orzech oraz sosna


Vegas Klaudia


Opis produktu

Klaudia to roleta nie tylko elegancka i odmienna stylistycznie od innych produktów dostępnych na rynku. To także roleta, w której zastosowano nowe rozwiązania techniczne, które znacznie ułatwiają montaż i użytkowanie rolety. To doskonały wybór dla osób pragnących łączyć nietuzinkowy design z zaawansowaną konstrukcją, gwarantującą długie, bezawaryjne funkcjonowanie. To produkt będący kompilacją najlepszych cech rolet z rodziny Vegas. Stylowy kształt kasety o wyjątkowo niskim profilu sprawia, że Klaudię można zakładać na okna w bardzo wąskich wnękach, nie bojąc się trudności przy otwieraniu skrzydeł okna. Dzięki zastosowaniu mechanizmu nawojowego nowej generacji, Klaudia, mimo obniżonego profilu bocznego charakteryzuje się pojemnością taką samą jak roleta Classic. Całości dopełniają zdobione motywami roślinnymi boczki.

Sposób montażu
 • nieinwazyjny - poprzez specjalne tworzywowe adaptery, przyklejane do ramy okna;
 • inwazyjny - poprzez przykręcenie do listwy przyszybowej, co zapewnia zachowanie gwarancji na okna

Dostępny osprzęt:
 • biały, brąz, złoty dąb, mahoń, orzech


Rolety Wolnowiszące


Opis produktu

Jest to jeden z najpopularniejszych i najbardziej znanych systemów. Cechuje go prostota i funkcjonalność. Rolety te sprawdzają się świetnie tam gdzie jest potrzeba wykorzystania dużej powierzchni materiału. Gruba rura nawojowa oraz solidne uchwyty sprawiają, iż system ten jest wykorzystywany nawet przy bardzo dużych wymiarach. Prostota montażu, niska cena i możliwość zastosowania przy każdego rodzaju oknach, sprawiają, że rolety wolnowiszące cieszą się dużym uznaniem wśród klientów.

Sposób montażu
 • przykręcane do ściany nad okno lub do wnęki okiennej
 • istnieje możliwość wykonania rolety wyposażonej w napęd elektryczny

Dostępny osprzęt:
 • biały, brązowy, złoty dąb, orzech, mahoń


Rolety zewnętrzne wykonywane przez naszą firmę powstają na bazie komponentów dostarczonych przez największego polskiego dystrybutora systemów aluminiowych dla budownictwa oraz systemów rolet i bram – firmę ALUPROF, co zapewnia trwałość i wysoką jakość oferowanych wyrobów.

System adaptacyjny


Opis produktu:

System adaptacyjny przeznaczony jest do stosowania w już istniejących budynkach. Roleta wykonana z aluminiowych paneli wypełnionych pianka poliuretanową zwijana jest do skrzynki, która montowana jest do ściany nad oknem lub do wnęki okiennej. Skrzynka jest w tym systemie elementem dekoracyjnym i jest dopasowana do wyglądu budynku. Spełniając oczekiwania Klientów, poszukujących nowoczesnych i funkcjonalnych rozwiązań Aluprof obok dotychczas stosowanego systemu (skrzynki kwadratowe) oferuje system skrzynek owalnych. Dotychczas sprawdzona i niezawodna technika zostaje połączona z elegancką i nowoczesną skrzynką i prowadnicą aluminiową o zaokrąglonym kształcie. Dzięki tej niezwykłej formie mają Państwo możliwość nadania każdej elewacji całkowicie indywidualnego charakteru. Rolety mnogą być stosowane zarówno do okien, jak i drzwi, mogą być także wykorzystywane jako wejścia do sklepów, stoisk itp. Oferujemy duży wybór kolorów skrzynek oraz pancerza, a także możliwość kombinacji kolorów. Rolety mogą być sterowane ręczne lub elektrycznie. Istnieje możliwość wykonania rolety w antywłamaniowym systemie z pancerzem ekstrudowanym.

Sposób montażu
 • skrzynka mocowana do ściany nad oknem lub do ościeży

Dostępny osprzęt:
 • bardzo szeroki wybór kolorów: białe, brązy, beże, szarości, odcienie drewnopodobne, zielone, żółte, czerwienie


System nadokienny


Opis produktu:

System nadokienny jest stosowany w nowo wznoszonych budynkach. Montaż rolet odbywa się w momencie wstawiania okien do nowego budynku, zatem powinien być przewidziany już w fazie projektu. System dzięki zastosowaniu adapterów gwarantuje bezproblemowy montaż z każdym systemem okiennym PCV, drewno i aluminium. Komorowa budowa ścian skrzynki roletowej z PCV zwiększa sztywność oraz poprawia parametry izolacji termicznej i akustycznej. Odpowiednio dobrany nośnik tynku gwarantuje bezproblemowe wykończenie elewacji budynku. Skrzynka rolety pozostaje niewidoczna, a kolor prowadnic można dostosować do koloru elewacji czy okien. Bogata kolorystyka pozwoli dopasować rolety do każdego okna i elewacji. Zastosowane elementy zapewniają bezproblemową możliwość wykonania robót wykończeniowych. Dzięki przemyślanej konstrukcji i odpowiednio dobranym surowcom, rolety stanowią skuteczną ochronę przed nieproszonymi gośćmi. Ponadto stanowią doskonałą izolację termiczną. Pozwalają obniżyć w zimie koszty ogrzewania, a latem zapewniają przyjemny chłód oraz półmrok.

Sposób montażu
 • skrzynka mocowana do nadproża, niewidoczna

Dostępny osprzęt:
 • bardzo szeroki wybór kolorów: białe, brązy, beże, szarości, odcienie drewnopodobne, zielone, żółte, czerwienie


System podtynkowy INTEGRO


Opis produktu:

System do zastosowania przede wszystkim w nowo wznoszonych budynkach, ale także w obiektach już istniejących (po dokonaniu niezbędnych zmian w obrębie nadproża). Skrzynka roletowa po otynkowaniu jest niewidoczna, a pozostałe elementy mogą być dopasowane kolorystycznie do barwy okien. Elementy podtynkowe systemu nie ingerują w konstrukcję okna, drzwi i nadproża, toteż nie naruszają bilansu energetycznego budynku. Rolety w systemie podtynkowym INTEGRO wkomponowują się w elewację budynku stanowiąc jej integralną część. Nowoczesna konstrukcja skrzynki pozwala na wykonywanie prac konserwacyjnych i serwisowych na elementach mechaniki rolety bez zakłócania prywatności domowników. System ten zapewnia perfekcyjną izolację termiczną i akustyczną. Elastyczność zastosowań dodatkowo podkreśla fakt, że rolety oferowane są w szerokiej gamie kolorystycznej, co pozwala na dopasowanie do każdej elewacji. W systemie tym, jak i w pozostałych oferujemy również wersję z siatką przeciwinsektową, która w ciepłe dni umożliwia użytkownikowi skuteczną ochronę przed insektami przy zachowaniu przepływu światła i świeżego powietrza do wewnątrz.

Sposób montażu
 • skrzynka mocowana do nadproża, niewidoczna

Dostępny osprzęt:
 • bardzo szeroki wybór kolorów: białe, brązy, beże, szarości, odcienie drewnopodobne, zielone, żółte, czerwienie